Usta Elektrikçi Güvenli iş, Güvenilir Hizmet ⚡ Şişli Elektrikçi ⚡

8 Yıldır Online ⭐⭐⭐⭐⭐ 175 Google yorumu

Şişli Klima Bakım Montaj Ve tamiri

 

Usta Elektrikçi Firması Klima bakımı ve montaj işlerinizde yanınızda

Klima daha Önceleri Zengin Ailelerin yada lüks işyerlerinde yazları Bir prestij olarak görülüyordu Artık Günümüzde Fiyatların Düşmesi ile beraber Bazı şehirlerimizde Otobüs duraklarında bile bulunmaktadır. Aşşağıda vericeğimiz Bilgilerde Klima montajı ve bakımı hakkında Detaylı Bilgiler Sahibi olucak Size özel Çözümleri Arıyacağız.

Klima bakımı ne zaman yapılır, hijyenik bakım için ne yapılmalıdır gibi konular için Usta elektrikçi ile görüşme sağlanması idealdir. Mevsim bakımları, motor ve iç hazne bakımları, filtre bakımı gibi her ayrıntı, Usta elekrikçi Servis elemanları tarafından yapılır. Kontroller, ünitelerin iç ve dış temizlikleri, klima gazı dolumu gibi konuların tamamı, klima bakımında yapılır. Peki klima bakımı nasıl yapılmalı?

Klima montajı için elektrik tesisatı Kullanıcağınız klimanın Gücüne Göre değişilik Göstermektedir kaç btu klimanız var ise servis ekibimize bildirirseniz o güçte kablo kullanılıcaktır.
Klima elektrik bağlantısı ücreti Bağlanıcak klimanın gücüne göre değişmektedir btu yükseldikce kullanıcak sigorta ve kablo maliyeti artıcaktır.
Salon tipi klima elektrik bağlantısı yapılmadan önce elektrik hattının çekilmesi gerekir klima servisi geldiğinde herşey hazır olmalıdır.
Klimaya elektrik gelmiyor Klimaya Elektrik gelmediği durumlarda elektrik hattı yada sigorta bağlantısı kontrol edilir yapılan kontroller sonrası klimaya elektrik gelmiyor ise klima arızalanmış demektir.
Klimaya sigorta şart mı? Evet klimaya elektrik bağlantısı yapılırken sigorta koyulması şartır aksi durumlarda kısa devre’de klimanız yanabilir.
Klima İç Ünite Elektrik Bağlantısı Usta elektrikçi servi ekibi sayesinde kolayca yaptırabilirsiniz
Prizden klimaya elektrik btu düşük klimalarda kablo yeterli geliyorsa priz hattından elektrik alınması gayet normaldir.

 Cihazın bakımı nasıl yapılır?

Klima bakımları yapılırken hava filtresi ile hava akımını destekleyen filtreler temizlenir. Kimyasal temizleme maddeleri ve yöntemleri uygulanarak, bakteri ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılmış kaliteli havanın solunması sağlanır.

 

Klima bakımı yaptırmalısınız çünkü klimanız özellikle iç ünite ortam vasıtasıyla emmiş olduğu gözle görülemeyen toz ve bakterileri barındırmaktadır. Şayet klimanıza bakım yaptırmazsanız, bu tozlar – bakteriler ortama tekrardan soğuk hava ile üflenecek bu da hem çocuklarımızın hem de sizlerin sağlığını olumsuz yönde etkileyerek çeşitli hastalıklara yol açabilecek – ortam havasını sağlıksız hale getirecektir. Bu yüzden yılda en az 1 kere düzenli olarak klima bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Klima bakımı için bizlere ulaşarak, sizde yüzleri gülen müşterilerimiz arasına dahil olabilirsiniz.

Klima Elektrik tesisatı montajı

Ev yada İşyeri için aldığınız  klimanın montajı  yapıldı ancak yetkili servis biz elektriğe karışmıyoruz diyip gitti.

Biz Usta Elektrikçi olarak gelip  BTU farkı olamadan klima için buattan hat çekip sigorta takarak klimanın Çalışmasını Sağlıyoruz , Servisler Genelde klima modülünü   kombinin üstüne yada yanında  monte ederler. Kombinin  için çekilen elektrik hatları bazı binalarda yetersiz geldiğinden Dairenin Ana buatından Yeniden Kablo hattı çekilmesi gerekmetedir..

Buattan sigortaya kadar 3×1,5 kablo var ve kombi için bu hat Btu yüksek klimalarda Sağlıklı olmayacaktır Btu farkı olmaksınız 3*2.5  kablo kullanıyoruz. Bunu Yapmamızın Nedeni ileride Herhangi bir Ark kısa devre yada kabloda ısınmayı engellemek ileride klimanızı değiştirseniz Bile aynı Kablo tesisatına Bağlantı yapabilirsiniz.

 • Bina içerisinde hatdı çekili bir buatdan alınmalıdır.
 • Klimanın gücüne göre kablo kesiti  belirlenmelidir.
 • Klimanın gücüne göre sigorta takılmalıdır.
 • Cihaz mutlaka topraklı hatla beslenmelidir.

 

Klima  Montaj ve bakım Hizmetleri için Usta elektrikçi

Klima bakımı nasıl yapılmalı konusunda özen gösterilmesi gereken iki husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki; hava akımını destekleyen filtrelerin kurutulmasında güneşte kurutma veya asılarak kurutma yöntemlerinin uygulanmasıdır. Hava filtrelerinin temizliği Klimanızın Isıtma ve Soğutma Sürelerine Etki edicektir bakımları zamanında yapılan klimalar enerji verimliliği açısından oldukça tasarruflu çalışıcaktır.

 • Tazikli Su  altında yıkama işlemi yapılır.
 • Elektrik süpürgesi yardımıyla tozdan arındırılarak, temizlenebilir.
 • Sıcak suyla temizlendiğinde, su sıcaklığının 50 dereceyi geçmemesi gerekir.
 • Hava filtreleri yıkanırken çitilenmemelidir.
 • Güneşte kurutma yapılmamalıdır.
 • Hava filtreleri asılarak kurutulmamalıdır.
 • Klimalar hiçbir şekilde filtresiz çalıştırılmamalıdır.

Bakımları Bitirilen klimanın Kontol edilmesi gerekmektedir

Evaparatör- kondaserin özel ısı eşanjör deterjanıyla temizlenmesi. Basınçlı hava ya da suyla temizlenir.

R- 22 gazının yüksek- alçak basınç değerleri kontrol edilir. Elektrik tesisatları, V otamat, Voltaj- akım değerleri kontrol edilir.

Soket bağlantılarının tamamı kontrol edilir.

Drenaj tavası ile drenaj hattının temizliği yapılır.

Fanların ve tüm pervanelerinin temizliği yapılır.

Duyu yöntemiyle ses kontrolü sağlanır.

Görüntü kontrolü yapılır. Eksik gaz şarjı tamamlanır.

Soru SorTelefon Et